filter icon فیلتر

articles مقالات

travelogue سفرنامه‌ها

فیلتر کنید

تور استانبول نوروز 1400

ویدیو مرتبط

چرا نوروز به استانبول سفر کنیم؟

در تعطیلات نوروز ، ایرانیان علاقه زیادی به رفتن به استانبول دارند ، اما باید بدانیم که هوای استانبول در این فصل کمی سرد است ، اما با پوشیدن لباس گرم می توانیم از جاذبه های تاریخی و دیدنی این منطقه نهایت استفاده را ببریم.

 اگرچه بسیاری از مسافران از آب و هوای این فصل بسیار راضی هستند و بسیار موافق سفر در هوای بهاری هستند. اما  در عوض ، بسیاری از افراد تابستان را فصل سفر می دانند و دوست دارند سفر خود را فقط در این فصل برنامه ریزی کنند.

به دلیل همسایه بودن ترکیه با ایران وسکونت  تعداد زیاد ایرانی در کشورترکیه این کشور هرساله  برنامه های متنوع و جالب توجه را برای تعطلات نوروز تدارک میبیند..  همچنین ، نوروز در ترکیه به نورسلطان معروف است.  ترکیه در تمام طول سال به ویژه نوروز میزبان ایرانیان بوده و هر ساله برنامه هایی سرگرم کننده برای ایرانیان تدارک می بینند اما خوشبختانه در سال‌های اخیر این برنامه‌ها گسترده تر و متنوع تر شده است جالب است بدانید خیلی افراد در ترکیه با فرا رسیدن بهار به منازل یکدیگر رفته و غذاهای ایرانی درست می کنند این مردمان در ترکیه در روز ۲۳ مارس صبح زود از خواب بلند شده و لباس نو به تن می‌کنند و افرادی که این تعطلات نوروز را جشن می‌گیرند اغلب افرادی با عقاید مذهبی هستند.

چرا تعطیلات نوروز خود را در ترکیه سپری کنیم؟

یکی از مهم‌ترین علت‌های انتخاب کشور ترکیه برای سفر نزدیک بودن این کشور به ایران است و دومین مسئله مهم عدم نیاز ویزای این کشور می باشد و همچنین فرهنگ تقریباً شبیه به ایران این کشور باعث شده مردم ایران این کشور را به عنوان یک مکان توریستی در کل سال انتخاب کنند.

عید نوروز یکی از مهمترین مراسم های مردم کرد در ترکیه است و بزرگترین تجمع مردم ترکیه برای جشن عید نوروز در شهرهای استانبول وان است یکی از رسوم جالب مردم ترکیه در نوروز درست کردن یک برج انسانی است به این صورت که اول افراد قوی تری که یک حلقه تشکیل می‌دهند و بعد به ترتیب افراد دیگر روی دو دست آنها می ایستند و یک برج انسانی درست می شود.

بیشتر رستوران ها در ترکیه در این ایام سعی می‌کنند غذاهای ایرانی درست کنند و به گردشگران خصوصا گردشگران ایرانی این غذاها را ارائه دهند. عید نوروز در ترکیه جزو تعطیلات رسمی نمی باشد چرا که این کشور سال نو میلادی را تعطیل می کند.

اگر اهل سفر هستید و هنوز به این کشور نرفتید پیشنهاد می کنیم یک بار این کشور را برای سفر خود انتخاب کنید و با هزینه کمتر از سایر کشورها سفری خاطره انگیز برای خود و خانواده خود به رقم بزنید.

هدف از رفتن به ترکیه فقط برای گشتن نیست شما می توانید در این کشور خصوصاً شهر استانبول بهترین اجناس را با بالاترین کیفیت و قیمتی پایین خریداری کنید و همچنین از گشت و گذار در بازارهای قدیمی شهرهای مختلف این کشور  خرید کنید و هم از قدم زدن در آن لذت ببرید

 
یکی دیگر از مزیتهای خریدن تور ترکیه تغییر تعداد شب ها بنا به درخواست مسافران است معمولاً تور استانبول را از ۳ الی ۸ شب رزرو می‌کند که این تاریخ از یک شب تا هر تعداد شبی که مسافر  درخواست نماید قابل تغییر است اما یکسری از کشورها مثل تورهای آنتالیا معمولاً یک پکیج مشخص دارد که شش شب است اما باز هم اگر مسافران بخواهند می‌توان با تغییر قیمت مبلغ تور، تعداد شبها را بیشتر یا کمتر کرد 
 
در خیلی از مواقع مسافرین دوست دارند برای سفر به کشور ترکیه به جای دیدن تنها یک شهر تجربه بازدید از دو یا سه شهر را همزمان در یک مسافرت خود جای دهند برای مثال اول به شهر استانبول رفته و بعد از اقامت 3یا4 شب  هم در شهر آنتالیا اقامت کنند که به اصطلاح شرکت‌های هواپیمایی یک تور ترکیبی را تجربه کنند اتفاقات این تورها تور های خیلی خاص و هیجان انگیزتری نسبت به تورهای تک شهری است.
در صورت درخواست این سری از تورها می توانید با شرکت تماس حاصل فرمایید و شرکت تمامی اطلاعات اعم از چگونگی ترانسفر شدن بین شهر هام و قیمت ها و تمامی اطلاعات را در اختیار شما قرار خواهند داد.
 

یکی از پیشنهادهای شرکت معراج گشت برای تعطیلات عید نوروز ۱۴۰۰ به شما عزیزان سفر به شهر زیبای استانبول است و اگر تا به حال به این شهر سفر نکردید بعد از سفر خود متوجه می‌شوید که باز هم دلتان می‌خواهد این شهر را ببینید و همچنین کشور ترکیه در سال نو تمام خدمات مورد نیاز مسافران را به بهترین نحو برای آنها فراهم می کند برای رزرو تور استانبول در نوروز ۱۴۰۰ با شرکت معراج گشت تماس حاصل فرمایید تا از اطلاعات دقیق هتل ها ،پروازها و قیمتهای پکیج ها باخبر شوید


 

سوالات متداول

نظرات

امتیاز 0.0شماره تماس و رزرو تور : 45162-021