تور سوئیس


امتیاز 5.0 از 5 | از بین 29 امتیاز دهنده به تور سوئیس


                              

سویس کشور فرهنگ و ادب : 

شما با استفاده ار تور مسافرتی سویس میتوانید از کشوری دین نمایید که در کل دنیا به امنیت و فرهنگ معروف میباشد.

این کشور یعنی سویس دارای ۷٫۵ میلیون نفر جمعیت و مساحتی بالغ بر ۴۱٬۲۹۰ کیلومتر مربع دارد.

سوئیس کشوری است به صورت جمهوری فدرال تککانتون و از ۲۶ ایالت تشکیل شده‌است که «کانتون» خوانده می‌شوند.  پایتخت سوئیس شهر برن است و قطب‌های اقتصادی این کشور دو شهر جهانی ژنو و زوریخ هستند.

سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و درآمد سرانه در این کشور با ۳۹٬۰۰۰ دلار برای هر نفر از بالاترین‌ها در جهان است. معراج گشت آئمان مجری تور های سویس با بهترین امکانات و خدمات . 

سوئیس کشوری چندزبانه است و در آن چهار زبان آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش به رسمیت شناخته می‌شوند.  سوئیس دارای سابقهٔ طولانی بی‌طرفی در مناسبات جهانی است، به‌طوری‌که این کشور از سال ۱۸۱۵ تاکنون وارد هیچ جنگی نشده‌است. این کشور مقر بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی چون صلیب سرخ و سازمان تجارت جهانی است. یکی از دو دفتر اروپایی سازمان ملل نیز در این کشور و در شهر ژنو قرار دارد.  تأسیس کشور سوئیس در تاریخ ۱ اوت ۱۲۹۱ ذکر می‌شود و این روز در سوئیس تعطیل ملی است.

سن امید به زندگی در کشور سویس :

بعد از سوئد، سوئیس، بالاترین سن امید به زندگی در اروپا را دارد.

سوئیس دارای سابقه‌ی طولانی بی‌طرفی در مناسبات سیاسی و نظامی است. تنها کشوری است که به ازای هر کیلومتر مربع مساحت، بیشتر از یک کیلومتر مسیر پیاده‌روی دارد.

به علاوه زیباترین و مشهورترین پیست اسکی جام جهانی داونهیل یا سرعت در کوه واقع شده است.

این کشور بهترین مکان برای تجربه‌ی لذت‌بخش قایق‌سواری است.

شما میتواید کشور سویس را با آژانس معراج گشت تجربه نمایید 

مژده به علاقه‌مندان گلف که به سوئیس سفر می کنند؛ این کشور یکی از بهترین زمین‌های گلف کل اروپا را در اختیار دارد. بیشتر مردم سوئیس کاتولیک و پروتستان هستند.

فوتبال، هاکی روی یخ و تنیس از ورزش‌های مورد توجه و علاقه‌ی مردم است. دو بازیکن مطرح تنیس راجر فدرر و مارتینا هینگیس از این کشور هستند.  سوئیس اولین کشوری است که دموکراسی مستقیم را که شامل دادخواست‌های عمومی و همه‌پرسی می‌شود، اجرا کرده است.

نستله ، بزرگ‌ترین تولیدکننده مواد غذایی و آشامیدنی جهان است که دفتر مرکزی آن در قرار دارد. اولین شکلات تخته‌ای جهان نیز در سال ۱۸۱۹ توسط  همینجا تولید شد. مردم سوئیس، به طور متوسط سالانه در حدود ۲۲ پوند، شکلات می‌خورند.

کشاورزی و باغ‌داری جایگاه خاصی در این کشور دارد. این مقاله تنها گوشه‌ای از ویژگی های منحصر به فرد این کشور زیبا را بازگو می‌کند. اما شنیدن کی بود مانند دیدن؟ برای دیدن شگفتی‌های بی‌نظیر این بهشت زمینی، چاره‌ای ندارید جز این که برای سفری به‌یادماندنی به سوئیس، برنامه‌ریزی کنید. 

تاریخ در کشور سویس :

تأسیس کشور سوئیس به اواخر قرون وسطی باز می گردد، که به یک سری موفقیت های نظامی بر اتریش و (بورگاندی) مرتبط است. این کشور یک تاریخچه بی طرفی نظامی دارد که به رفورم پروتستان باز می گرددو از 1815 این کشور در هیچ جنگ بین المللی شركت نداشته است.

این کشور سیاست خارجی دوستدار صلح را پیگیری می کند و سازمان ها و فعاليت هاي حامی صلح در سرتاسر جهانرا حمايت می کند.

علاوه بر زادگاه سازمان صلیب سرخ جهاني دومین سازمان معظم سازمان ملل هم در این کشور است. در سطح اروپا یک عضو سازمان تجارت آزاد اروپا  است، اما عضو اتحادیه اروپا یا ناحیه اقتصادی اروپا نیست.

شهرهاي مهم : 

زوريخ ، زرمات ‏‏‏‏‎ ، اينترلاكن (‏، ژنو ( ‏Geneva‏ )‏‏‏‎ ، لوزان (‏Lausanne‏ )‏ ، لوگانو (‏Lugano‏ )‏‎ ، لوسرن (‏Lucerne‏ )‏‏ ، برن (‏Bern‏ )‏‏

آب و هوا آب وهواي سوئيس:

معتدل كوهستاني و پرباران بوده و هوا در اكثر مواقع سال ابري و باراني است بهترين فصل سفر به سوئيس از اواسط ماه اواخر ارديبهشت ماه تا اواسط ماه سپتامبر اواخر شهريور ماه مي باشد البته پائيز كوتاه آن نيز خاطره انگيز و فراموش نشدني است.

اطلاعات ضروري زبان رايج:

اكثر مردم سوئيس به زبان آلماني تكلم مي كنند.

در اين ميان به ترتيب زبان هاي فرانسوي و ايتاليايي نيز مرسوم هستند.

از ديگر زبان هاي مورد استفاده در اين كشور مي توان به رمانيايي و انگليسي اشاره كرد كه البته در اقليت هستند.

واحد پولي : فرانك سوئيس

پاييتخت : برن

بزرگترين شهر : زوريخ 

اختلاف ساعت با ايران: 2:30-

كد كشور :41+

درباره شهر زوریخ :

زوريخ همواره مركز اقتصادي كشور سوئيس بوده و به دليل حضور تمامي بانك هاي بزرگ دنيا، براي همه ي كشورهاي جهان از اهميت ويژه اي برخوردار است.

همچنين از زوريخ ﺑﻪعنوان پايتخت فرهنگي اين كشور ياد مي‌شود؛ حالﺁنكه پايتخت سياسي سوييس، شهر برن است. زوريخ شهري با بهترين كيفيت زندگي در جهان شناخته مي‌شود.هواي پاكيزه، خانه هايي با سقف هاي شيرواني، كليساهاي متعدد، محيط آرام، درياچه، تراموا و ديدني هاي ديگر شايد نخستين تصويري باشد كه در نمايي كلي از شهر زوريخ در ذهن هر فرد نقش مي بندد.

قدم زدن در كنار درياچه ي زوريخ و تماشاي آسمان آبي و مناظر چشمگير كوه آلپ براي تمامي گردشگران دل انگيز است مردم زوريــخ تحصيل كرده و اهـــل علم و ورزش اند.

زوريخ از فرهنگ غني برخوردار است و مردم اين شهر با افتخار زياد به آن مي بالند. علاقه ي بسيار مردم به نمايش هاي هنري، غذا و طبيعت زبانزد همه است.

قوانین مهم در کشور سویس :

1- مردم سوئيس بسيار به مقررات احترام مي گذارند و بي نظمي و نقض مقررات را به هيچ وجه قبول نمي كنند، بنابراين رعايت قوانين و مقررات واحترام به حقوق ديگرافراد جامعه ضرورت تام دارد.

2- مسافرين اتوبوس ها، ترامواها و قطارهاي درون شهري بليط و كارت تردد طلب نمي شود و فرض بر اين است كه همه داراي بليط هستند اما هر از چند گاهي مامورين مخفي براي كنترل بليط و كارت هاي مجاز تردد سر زده وارد وسايط نقليه عمومي مي شوند. لذا تهيه بليط اينگونه وسايل نقليه عمومي قبل از سوار شدن ضروري است.

3- مقررات و قوانين داخلي سوئيس براي گردشگران خارجي نيز كاملا اجرا مي گردد و پليس نسبت به رعايت آن از طرف خارجي ها هيچگونه انعطاف و اغماضي ندارد.

4- افراد خارجي كه وارد اين كشور ميشوند بايد مبدا و منبع پولهاي همراه خود را بدانند تا درصورت سوال از طرف مقامات ذيربط بتوانند پاسخ لازم را داشته باشند در غيراين صورت مشمول پولهاي قاچاق و غير قانوني مي شوند كه براحتي نمي توان به حل و فصل آن اقدام نمود.

5- براي رانندگي در اين كشور مي بايد گواهينامه ملي آن يا يك گواهينامه بين المللي  در اختيار داشته باشيد.

يك مجوز بين المللي براي رانندگي است كه دارندگان آن قادر خواهند بود بدون نياز به گذراندن دوره هاي آموزش رانندگي يا شركت در امتحانات راهنمايي و رانندگي در بيش از 160 كشور جهان رانندگي نمايند، مضاف بر اينكه اين مجوز به عنوان يك سند معتبر بين المللي، مي تواند تعيين و تأييد كننده هويت دارنده آن به شمار آيد.

اضافه مي نمايد متقاضيان اين نوع گواهينامه مي توانند در داخل كشور با مراجعه به نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران معاونت راهنمايي و رانندگي و با ارائه گواهينامه ايراني معتبر خود، نسبت به دريافت آن اقدام نمايند.
نظرات

هنوز هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

* تکمیل موارد ستاره دار ضروری است
(نمایش داده نخواهد شد)
 
1000