عید نوروز 1400

تاریخچه عید نوروز

عید نوروز یکی از قدیمی ترین و مهم ترین جشن های ایرانیان محسوب می‌شود که از زمان آریایی ها تا به حال ادامه داشته است.ریشه نوروز در شاهنامه اینگونه عنوان شده است که جمشید در حال عبور از آذربایجان بوده است که دستور می‌دهد برایش تختی قرار داده و خود با تاج پر زرق و برق روی آن تخت بنشیند بنابراین با تابیدن نور خورشید به آن تاج زرین و پر زرق و برق دنیا نورانی می شود و به خاطر شادمانی مردم آن روز را نوروز نامیده‌اند .
معنی واژه نوروز در زبان فارسی به معنی روزی است که در آن سال، نو شروع می‌شود و اعتدال بهاری یعنی برابری شب و روز صورت می‌گیرد به روز ششم فروردین روز خاص می گویند که به عنوان روز خرداد هم از آن یاد می شود همانطور که گفتیم نوروز یک جشن باستانی برای ایرانیان است که با شروع فصل بهار همزمان می باشد و ایرانیان هر سال با شور و شوق وصف ناپذیر آن را جشن میگیرند.
از جمله کارهایی که از قدیم تا به حال انجام می‌داد نظافت خانه ها و نو کردن اثاثیه منزل می باشد از چند روز مانده به عید سبز کردن دانه های گندم جو لوبیا عدس و غیره که هر کدام نماد خاصی در ایران باستان دارند را به فال نیک گرفته و آن را موجب برکت و باروری زندگی در سال جدید می دانند. همچنین پختن و خریدن انواع شیرینی ها برای تزیین سفره های هفت سین و پذیرایی از مهمان های نوروزی خود یکی دیگر از کارهای ایرانیان است.

از مهم ترین رسم های نوروزی می‌توان به انداختن سفره هفت سین اشاره کرد در این سفره باید چیزهایی از قبیل آب سبزه که نماد روشنایی تخم مرغ رنگی که نماد نژاد و نطفه، آیینه نماد شفافیت و صفا گذاشته شود همچنین سنجد نماد زایش و باروری سیب نماد راز عشق ،سکه نماد برکت و بارندگی ،ماهی نماد ماه سپری شده اسفند گذاشته شود اکنون ایرانیان از رسوم به جای مانده در آن دوران فقط به سیر و سکه و سماق و سمنو، سبزه و سیب و گلهای خوشبو از قبیل سنبل و سوسن  بسنده می‌کنند روز عید نوروز در این روز که مصادف است با اولین روز از فصل بهار خانواده‌ها در کنار یکدیگر جمع شده و با شلیک توپ آغاز سال جدید شمسی را جشن می‌گیرند بزرگ خانواده پولی که از قبل داخل قران گذاشته بوده را برای تبریک برداشته و به عنوان عیدی به اعضای خانواده هدیه می‌دهد آغاز سال جدید و رسوم برگزاری آن در هر کشور با توجه به دین و فرهنگ نژاد هر کشور متفاوت می باشد متاسفانه نوروز ۱۳۹۹ نوروز سختی برای همه ایرانی‌ها بوده و امید داشتند که در ماه‌های آتی از ویروس کرونا خلاص شود اما همچنان نزدیک به نوروز1400 هستیم و این ویروس در کل جهان ریشه کن نشده اما امسال تورهای نوروزی با رعایت پروتکل های بهداشتی کمی را برای ما زیبا تر از پارسال می‌کند در این روزهای آخر سال مسافران سوالاتی از قبیل باز شدن مرز و تورها دارد که به چند مورد از این سوالات میپردازیم.

در حال حاضر شرکت معراج پکیج تورهای ترکیه نوروزی ،سریلانکا نوروزی، بالی نوروزی، مالدیو نوروزی و ارمنستان نوروزی  خود را  با قیمت های به روز رسانی شده بر روی سایت خود درج نموده است و اگر قصد خرید توربرای نوروز ۱۴۰۰ را دارید می توانید همین حالا تور خود را رزرو کنید و از تخفیفات پیش فروشی این آژانس بهره مند شوید.


 


سوالات متداول تور های نوروز 1400


1- در حال حاضر مرز کدام کشورها برای سفر نوروز ۱۴۰۰ برای ایرانیان باز است؟


در حال حاضر مرز سریلانکا ترکیه مالی ارمنستان عمان بالی و تایلند برای سفرهای نوروزی ۱۴۰۰ برای ایرانیان باز است2- آیا برای ورود به این کشور شرایط خاصی وجود دارد؟


بله هر کشوری برای ورود مسافران خود شرایط خاصی گذاشته اما اکثر کشور فقط یک شرط ورود دارند آن هم داشتند تست منفی 72ساعت قبل از پرواز است.3- در صورتی که مرزها در نوروز1400بسته شود مبالغ تورها استرداد می گردد؟


بله کل مبلغ تور مسافران استرداد می شود و هیچ هزینه کنسلی ندارد.4- بهترین مسیربرای تور نوروز ۱۴۰۰ کدام مسیر ها هستند؟


در حال حاضر بهترین مسیرهای داخلی برای سفر در عید نوروز ۱۴۰۰ کیش مشهد قشم می باشند همچنین ترکیه ارمنستان گرجستان پرطرفدارترین مسیرهای خارجی برای نوروز ۱۴۰۰ هستند.5- آب و هوای مسیر های خارجی و داخلی در نوروز ۱۴۰۰ چگونه است؟


یکی از بهترین انتخاب ها برای سفر کردن سفر در نوروز می باشد زیرا بسیاری از مسیر های داخلی و خارجی در بهار هوای بسیار مطلوب و جذابی دارند .6- قیمت تورهای نوروز ۱۴۰۰ در چه تاریخی مشخص می‌شود ؟


معمولاً قیمت تورهای نوروز اوایل اسفند مشخص می‌شود اما در نظر داشته باشید که مسیرهای ویزا دار باید زودتر رزرو شوند.7- آیا در تورهای نوروز ۱۴۰۰ تور آفری وجود دارد؟


بله در نوروز 1400می‌توان از تورهای آفری شرکت معراج گشت بهره مند شوید اکثر این آفری ها و به اصطلاح تور های لحظه آخری برای زمان ۱۳ فروردین به بعد می باشند که قیمت تورهای آفری در سایت شرکت معراج گشت به روز درج می‌شود .
امتیاز 5.0 از 5 | از بین 1 امتیاز دهنده به تور های نوروز 1400

نظرات

هنوز هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

* تکمیل موارد ستاره دار ضروری است
(نمایش داده نخواهد شد)
 
1000
 

شماره تماس و رزرو تور : 45162-021