تور مسافرتی صربستان


امتیاز 0.0 از 5 | از بین امتیاز دهنده به تور مسافرتی صربستان


تور بلگراد

تور بلگراد


مشاهده قیمت ها

چرا تور صربستان ؟

صربستان به زبان صربی  با نام رسمی جمهوری صربستان ، یک کشور محاط در خشکی در مرکز جنوب  اروپا است که بخش جنوبی جلگه پانونی و جنوب ‌جزیره بالکان را دربرگرفته ‌است.صربستان یکی از شاد ترین کشور های اروپایی و شب زنده دار ترین شهر شاد اروپا میباشد .یکی از تور های محبوب در چند ماه اخیر تور های صربستان می باشد که به دلیل برداشتن ویزا مسافرین و گردشگران زیادی از کشور ایران به این کشور سفر میکنند. پایتخت کشور صربستان بلگراد میباشد و واحد پولی آن دینار بوده . معروف ترین شهر صربستان بلگراد است که معمولا کسانی که تور صربستان را میخواخند تجربه کنند به شهر بلگراد سفر کنند . صربستان در سال ۲۰۱۷ مراحل گرفتن ویزا توریستی را برای کشور ایران برداشت و جز محدود کشور های اروپایی شد که برای سفر به ان نیاز به ویزا ندارید.

پرواز های صربستان ؟؟ 

پرواز های ایرانی و پرواز های ترک ,  پرواز های ایرانی از ایران مستقیم به بلگراد سفر میکنند و پرواز های ترک از ایران به ترکیه و به صربستان پرواز می کنند

صربستان جز قاره اروپا بوده و اکثریت مردم مسلمان میباشند . صربستان در قاره اروپا در شبه ‌جزیر بالکان و در جلگه پانونین  میباشد. جایی که پیوندگر میان مرکزو جنوب و خاور اروپامیباشد. رودخانه دانوب  در یک ‌سوم شمال کشور است. طول ۵۸۸ کیلومتری این رودخانه در کشور، مرز با کرواسی و بخشی از مرز با رومانی را تشکیل داده ‌است. از دیگر رودخانه‌های صربستان می‌ توان ساوا تیمیش درینا و «بگج» را نام برد. بیش ار یک چهارم سرزمین صربستان ۲۷ ٪  پوشیده از جنگل است. برای اطلاعات بیشتر از کشور صربستان و شهر بلگراد با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید . 

بهترین زمان سفر به صربستان : 

با توجه به مسافرینی که مسافرت میکنند فصل بهار و تابستان میباشد. در فصل تابستان بیشتر پرواز به صربستان انجام می شود و با پرواز های ماهان ایر و ایران ایر و قشم ایر انجام میوشد . صربستان به دلیل داشتن آب و هوای مرطوب و ساحلی بهترین زمان را در فصل بهار و تابستان میباشد .

جغرافیایی صربستان : 

کشور صربستان در قاره اروپا، در شبه‌جزیره بالکان و در جلگه پانونین قرار دارد.

جایی که پیوندگر میان مرکز، جنوب و خاور اروپاست.

رودخانه دانوب در یک‌ سوم شمال کشور جاری است. طول ۵۸۸ کیلومتری این رودخانه در کشور، مرز با کرواسی و بخشی از مرز با رومانی را تشکیل داده‌است.

از دیگر رودخانه‌های صربستان می‌توان «ساوا»، «تیمیش»، «درینا» و «بگج» را نام برد. بیش از یک چهارم سرزمین صربستان (۲۷٪) پوشیده از جنگل است.  شرایط طبیعی و به ‌ویژه ناهمواری‌ها و شرایط توپوگرافیک صربستان به‌گونه‌ای است که برخلاف دیگر جمهوری‌های پیشین یوگسلاوی که غلبهٔ مناطق کوهستانی در آن‌ها چشمگیر است، بهره‌مند از دشت‌های واسطه‌ای کوچک و بزرگ است که به همراه اقلیمی نسبتاً مساعد و متنوع و وجود منابع آب تقریباً کافی به بزرگترین مرکز تولیدات فراورده‌های کشاورزی یوگسلاوی تبدیل شده‌بود.

عبور رودخانه دانوب و شاخه‌های آن نیاز آب کشاورزی ۹۴٪ از زمین‌های زیر کشت صربستان و وویوودینا را بر طرف می‌کند

 

مذهب مردم صربستان :

مذاهب صربستان (بدون احتساب کوزوو در ۲۰۰۲)  ارتودوکس شرقی: ۸۴٫۱٪  کاتولیک: ۶٫۲۴٪  اسلام: ۴٫۵۲٪ پروتستان: ۱٫۴۴٪

جاذبه های گردشگری صربستان :

اپلناک یا کلیسای سنت جورج بلگراد، صربستان کلیسای سنت جورج صربستان یا مقبره ی که به سلسله ی کارادجوردیوویچ برمیگردد که در بالای تپه ی الپناک قرار گرفته است و شاید علت این نامگذاری همین باشد.

این کلیسا بر روی زمین های سنگی نا متقارن ساخته شده اند و شکل طبیعی خود را تا امروز حفظ کرده اند. نام شهری که کلیسای اپلناک در آن قرار گرفته است تپلیا نام دارد که دارای موقعیت جغرافیای خارق العاده ای میباشد و قرار گرفتن در قسمت های بالایی تپه های اپلناک بر زیبایی ان افزوده است جالب است بدانید که این کلیسا در یکی از منطقه های مهم بلگراد قرار گرفته است ، منطقه ی توپولا برای اولین بار در قیام صرب ها فتح شد . کلیسای اپلناک توسط پادشاه پیتر اول یوگوسلاوی تاسیس شد و تا بسیاری از خاندان و نزدیکان او در جای جای مختلف این کلیسا دفن شده اند. در قرن 19 هم منطقه ی اپلناک بلگراد پوشیده در جنگل بود اما امروزه آن حجم از جنگل کم شده و شما شاهد پوشش گیاهی جالب تری میباشید. غار استوپیکا بلگراد صربستان غار استوپکیا یا همان غار آهکی یکی از جاذبه های گردشگری صربستان است و به عنوان یک بنای طبیعی تحت حفاظت به حساب می اید و در تور صربستان گردشگران زیادی را به خود جذب میکند . غار استوپیکا در قلمرو روستای روزان استو قرار گرفته است و هم برای مردم محلی و هم برای گردشگران به راحتی قابل دسترسی میباشد.

و با یک ورودی با عرض 20 متر و طول 66 متر دارای ورودیه بسیار عریض و هیجان انگیزی میباشد .

این غار در سال 2009 برای بازدید عموم بازگشایی شد و در سال 2017 در حدود 61 هزار نفر بازدید کننده داشته است بازدید از این غار را باید جز برنامه های تور صربستان خود قرار دهید. کلیسای سنت پتکااین کلیسای دوست داشتنی قدیم در منطقه به اصطلاح پایین شهر قلعه بلگراد، در نزدیکی رودخانه ی معروف «معجزه» قرار دارد.

این کلیسا توسط یک حامی ناشناخته در همان زمان ساخته شده بود و ساخت و ساز در روز سنت پتکا، تعطیلات مذهبی محبوب در صربستان به پایان رسید. معروف ترین ویژگی این کلیسا چشمه ی آب مقدس است که در نزدیکی آن قرار دارد. مردم از سرتاسر صربستان به بلگراد سفر می کنند تا از این چشمه ی آب نوشیدنی بخورند که به درمان بیماری کمک می کند و گفته میشود که جان تازه ای با کسانی که از آن مینوشند میبخشد.

در تور صربستان گفته میشود که نوشیدن این اب برای بانوان بسیار سودمند است و حتی شستشوی چشمان با ان آب به بهبود دید و مشکلات بینایی را از بین میبرد . موزاییک های زیبا، آرک های دیوارهای داخلی کلیسا را احاطه کرده اند، اما آنها توسط هنرمند جورو رادولوویچ ساخته شده اند که در ان زمان بسیار پس از کلیساهای صربستان در بین سال های 1980 و 1983 به دست او ساخته شده است.

یکی از نکات جالب توجه در تور صربستان و بازدید از این چشمه جالب توجه، این است که استخوان های بسیاری از سربازان صرب که به دفاع از بلگراد برخواسته بودند در بین سالهای 1914 و 1915 در دیواره ها و پایه های این کلیسا برای نشاد دادن احترام با آنان در انجا نگهداری میشوند پس در تور صربستان و تور بلگراد از بازدید از این کلیای زیبا غافل نشوید.

قلعه ی بلگراد صربستانقلعه ی بلگراد بر روی گودال سفیدی که در قسمت بالایی 2 رودخانه ی بزرگ قرار دارد ساخته شده است که برای 16 قرن متمادی دائما در حال ویرانی و بازسازی بوده ات و همچنان نمادی از سرمایه ملی کشور صربستان به حساب می اید. در تور صربستان شناختن قلعه ی بلگراد در اصل شناختن صربستان است.

زیبایی و اهمیت این مکان فقط اگر شما از آن دیدن کنید، درک می شود. در زیر هر قدمی که شما در قلعه ی بلگراد برمیدارید تاریخ بیشتر از آنچه در کتاب های تاریخی یافت می شود نیز ملموس میباشد. در تور صربستان و در بازدید از این قلعه به راحتی در خواهید یافت که تاریخ تا حد زیادی در این قلعه مورد احترام است و شما با بازدید از این قلعه در تور صربستان واقعیت های بسیاری را درباره ی کشور صربستان متوجه خواهید شد.

آدا سیگانلیا بلگراد صربستان جزیره ی آدا سیگالیا ی بلگراد که اختصارا با نام آدا شناخته میشود جزیره ای رودخانه ای است که به صورت مصنوعی به شکل یک شبه جزیره در امده است و در مسیر رودخانه ی ساوا قرار دارد یعنی در مرکز شهر بلگراد پایتخت کشور صربستان که در تور صربستان بسیار قابل دسترسی و دیدنی خواهد بود .

جزیره ی آدا ی بلگراد با توجه به مرکزیت بسیار قابل دسترسی ، طی چند دهه گذشته، به یک منطقه تفریحی بسیار محبوب تبدیل شده است که بیشتر به سواحل و امکانات ورزشی آن مربوط می شود که در طول فصل تابستان می تواند روزانه بیش از 100000 بازدید کننده داشته باشد و یکی از دیدنی های مهم تور صربستان است .

برای اطلاع از تور صربستان ارزان و قیمت تور صربستان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید ۰۲۱۴۴۲۵۵۸۳۳
نظرات

هنوز هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

* تکمیل موارد ستاره دار ضروری است
(نمایش داده نخواهد شد)
 
1000